Organization Calendar (Kitchener Soccer Club)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJun 17, 2018-Jul 07, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jun 17Jun 18Jun 19Jun 20Jun 21Jun 22Jun 23
Girls Rep - U13 Girls B - Kingston First Capital Tournament
Girls Rep - U11 Girls White - The Robbie Festival
Girls Rep - U11 Girls Green - The Robbie
Boys Rep - U11 Boys Target White - The Robbie
Academy
U16 Girls Academy
2:00 PM
vs. Sarnia Spirit 02G
Academy
U12 Boys Academy
2:45 PM
@ London Whitecaps U12 Boys
Girls Rep
U12 Girls Development
6:00 PM-6:30 PM
Goalie Practise
Academy
U16 Boys Academy
6:30 PM-8:00 PM
Physical Performance
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM-8:00 PM
Practise- DADS Game
Boys Rep
U11 Boys Target Green & U11 Boys Target White
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
Academy
U16 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls White
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U13 Boys A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U10 Boys Target White
6:30 PM
@ Waterloo Gold
Boys Rep
U15 Boys B & U15 Boys A
6:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
Girls Rep
U12 Girls Development
7:00 PM
@ Rockwood FC
Girls Rep
U12 Girls Development
7:00 PM
@ Cambridge United
Girls Rep
U13 Girls B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Girls Rep
U15 Girls A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Boys Rep
U16 Boys A
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Girls Rep
U9 Girls Target Green & U9 Girls Target White
5:30 PM-7:00 PM
Shared Practice
Girls Rep
U13 Girls B
6:30 PM
vs. Erin HEADS Erin United U13 Girls
Boys Rep
U14 Boys A
6:30 PM
vs. Stratford BU14 Stratford Strikers
Girls Rep
U11 Girls Green
6:30 PM
vs. Guelph Gryphons U11 Girls Black
Budd 3B [1135]
Boys Rep
U10 Boys Development & U10 Boys Target Green
6:30 PM-8:00 PM
Shared Practice
Girls Rep
U11 Girls White
7:00 PM
@ Cambridge United U11 Girls Blue
Boys Rep
U11 Boys Target Green
6:30 PM
@ Waterloo United U11 Boys Black
Boys Rep
U11 Boys Target White
6:30 PM
vs. Stratford Stratford Strikers BU11 - White
Budd 3B [2064]
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target Green
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Boys Rep
U10 Boys Development & U10 Boys Target Green
6:00 PM-7:30 PM
Shared Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U9 Girls Target Green & U9 Girls Target White
6:00 PM-7:30 PM
Shared Practice
Girls Rep
U11 Girls White
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U13 Boys A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
6:30 PM
vs. Cambridge United U12 Boys Blue
Boys Rep
U14 Boys A
7:00 PM
@ woolwich Woolwich Wolfpack U14 Boys
Girls Rep
U13 Girls B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Boys Rep
U10 Boys Target Green
7:15 PM
vs. Puslinch Red
Girls Rep
U15 Girls A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Boys Rep
U16 Boys A
9:00 PM
@ Guelph Gryphons BU15/16 Black
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U16 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target Green
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target White
6:00 PM-8:00 PM
Practice
All Abilities
All Abilities
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Boys Rep
U16 Boys A
9:00 AM-11:00 AM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target White
10:00 AM
@ Genesis Football Academy
McCowan District Park (Field E) [65]
Girls Rep
U9 Girls Target Green
10:00 AM
@ Kitchener Spirit U9 Girls White
Girls Rep
U9 Girls Target White
10:00 AM
vs. Kitchener Spirit U9 Girls Green
Academy
U16 Boys Academy
10:00 AM-12:00 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target Green
11:00 AM-12:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
11:30 AM
@ FC Durham Academy White
Timberbank E [#97]
Girls Rep
U15 Girls A
12:00 PM
vs. Eastside Kickers 03G
Girls Rep
U11 Girls White
1:00 PM
vs. Oakville Blue Devils Academy
Timberbank W [#86]
Boys Rep
U10 Boys Development
1:00 PM
vs. Owen Sound United
Academy
U16 Girls Academy
2:00 PM
@ Chatham Strikers 02G
Boys Rep
U11 Boys Target White
2:30 PM
vs. Toronto High Park FC White
McCowan District Park (Field E) [66]
Girls Rep
U11 Girls White
4:00 PM
@ NMSC Panthers Black
Timberbank E [#87]
Girls Rep
U11 Girls Green
5:30 PM
vs. Newmarket United White
Timberbank N [#100]
Jun 24Jun 25Jun 26Jun 27Jun 28Jun 29Jun 30
Girls Rep - U9 Girls Target Green - King City Festival
Girls Rep - U9 Girls Target White - King City Festival
Girls Rep - U15 Girls A - The Robbie tournament
Girls Rep
U9 Girls Target Green
9:40 AM
vs. Mooredale Soccer Club
Memorial Park, King City Field D [58]
Girls Rep
U9 Girls Target White
11:20 AM
vs. Bradford Soccer Club Eagles
Memorial Park, Field C [59]
Girls Rep
U9 Girls Target White
1:00 PM
@ Oak Ridges Knights
Memorial Park, Field D [62]
Girls Rep
U9 Girls Target Green
1:00 PM
@ Barrie Mustangs
Memorial Park, King City Field C [61]
Academy
U16 Boys Academy
3:30 PM-5:00 PM
Physical Performance
Boys Rep
U10 Boys Development
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Girls Rep
U12 Girls Development
6:00 PM-6:30 PM
Goalie Practise
Girls Rep
U13 Girls B
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target Green & U11 Boys Target White
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
Academy
U16 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls White
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U13 Boys A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM
@ Stratford Strikers
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM
vs. Rockwood FC
Budd 3A [GREEN]
Boys Rep
U16 Boys A
6:30 PM-8:30 PM
Practice
All Abilities
Blind Soccer
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Girls Rep
U15 Girls A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U10 Boys Target White
6:30 PM
@ Stratford Red
Boys Rep
U15 Boys B
6:30 PM
@ Wallace United U15 Boys
Boys Rep
U10 Boys Target Green
6:30 PM
vs. Guelph Black
Girls Rep
U9 Girls Target Green
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Girls Rep
U13 Girls B
7:00 PM
@ Waterloo Waterloo United U13C Girls
Boys Rep
U10 Boys Development
7:00 PM
@ Cambridge United
Girls Rep
U11 Girls White
7:00 PM
@ RFC U11 Girls
Eden Mills [2128]
Girls Rep
U9 Girls Target White
7:00 PM
@ Guelph Gryphons U9 Black
Girls Rep
U15 Girls A
8:00 PM
vs. Byron Blazers 03G
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Boys Rep
U15 Boys B
6:30 PM-8:30 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target Green
6:45 PM
@ Orangeville Storm U11 Boys
Boys Rep
U11 Boys Target White
7:15 PM
@ Guelph Guelph Gryphons U11 Boys Black
Academy
U16 Girls Academy
8:30 PM
@ London Oakridge Dynamo 02G
Academy
U16 Boys Academy
9:00 PM
@ Waterloo United 02B
Boys Rep
U11 Boys Target Green
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Boys Rep
U10 Boys Development & U10 Boys Target Green
6:00 PM-7:30 PM
Shared Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U9 Girls Target Green & U9 Girls Target White
6:00 PM-7:30 PM
Shared Practice
Boys Rep
U13 Boys A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls White
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U14 Boys A
6:30 PM
vs. Cambridge Cambridge United 2004 Boys
Academy
U12 Boys Academy
6:30 PM
@ Waterloo United U12 Boys Gold
Boys Rep
U16 Boys A
6:30 PM
vs. Cambridge United 2002 Boys
Girls Rep
U13 Girls B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Girls Rep
U15 Girls A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Academy
U16 Girls Academy
8:00 AM-9:30 AM
Practice
Academy
U16 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target White
6:00 PM-8:00 PM
Practice
All Abilities
All Abilities
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Academy
U16 Boys Academy
10:00 AM-12:00 PM
Practice
Jul 01Jul 02Jul 03Jul 04Jul 05Jul 06Jul 07
Girls Rep - U15 Girls A - The Robbie tournament
Academy - U16 Boys Academy - Ontario Cup Tournament Round
Girls Rep - U16 Girls A - Ambassador Cup
Academy - U16 Girls Academy - Ontario Cup - Tournament Round
Girls Rep - U13 Girls B - Cambridge Heritage Tournament
All Abilities - All Abilities - Fergus Friendship Tournament
Boys Rep - U11 Boys Target White - Hamilton Jamoboree
Girls Rep - U11 Girls Green - North Durham United FC 6th Annual Summer Festival
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U16 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U13 Boys A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U15 Boys B & U15 Boys A
6:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
Girls Rep
U15 Girls A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U16 Boys A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Boys Rep
U10 Boys Development & U10 Boys Target Green
6:30 PM-8:00 PM
Shared Practice
Girls Rep
U9 Girls Target Green & U9 Girls Target White
6:30 PM-8:00 PM
Shared Practice
Girls Rep
U13 Girls B
7:00 PM
@ Woolwich Woolwich Wolfpack
Girls Rep
U11 Girls Green
7:00 PM
@ Woolwich Wolfpack U11 Girls
Girls Rep
U15 Girls A
8:00 PM
vs. Guelph Jr. Gryphons Red 03
Boys Rep
U11 Boys Target White
6:30 PM
vs. Erin HEADS United U11 Boys
Budd 3B [2076]
Girls Rep
U12 Girls Development
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Boys Rep
U15 Boys B
6:30 PM-8:30 PM
Practice
Academy
U16 Boys Academy
9:00 PM
@ Rockwood 02B
Academy
U16 Girls Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Girls Rep
U11 Girls Green
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Girls Rep
U9 Girls Target Green & U9 Girls Target White
6:00 PM-7:30 PM
Shared Practice
Girls Rep
U11 Girls White
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U13 Boys A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Boys Rep
U16 Boys A
6:30 PM
vs. Waterloo United Boys U16B
Academy
U12 Boys Academy
6:30 PM
vs. Stratford Striker U12 Boys
Budd 3B [1300]
Boys Rep
U10 Boys Development & U10 Boys Target Green
6:30 PM-8:00 PM
Shared Practice
Girls Rep
U13 Girls B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Girls Rep
U15 Girls A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Academy
U12 Boys Academy
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target Green
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Boys Rep
U11 Boys Target White
6:00 PM-8:00 PM
Practice
All Abilities
All Abilities
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Academy
U16 Boys Academy
7:00 PM
@ Oshawa Kicks 2002 Boys Red
Boys Rep
U10 Boys Target White
10:00 AM
vs. Waterloo Black
Boys Rep
U10 Boys Target Green
10:00 AM
vs. Waterloo United Gold
Boys Rep
U16 Boys A
10:00 AM
@ Owen Sound United U16 Boys
Boys Rep
U10 Boys Development
11:00 AM
@ Puslinch Predators White
Girls Rep
U9 Girls Target Green
1:00 PM
@ Orangeville Storm U9 Girls
Girls Rep
U9 Girls Target White
2:30 PM
vs. Guelph Gryphons U9 Black
Academy
U16 Boys Academy
4:00 PM
vs. Hamilton United Elite SC Reg 2002 Black
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
HideOrganization Menu
Social Networking
Follow Us On
Follow Kitchener Soccer Club on Twitter
- and -
Visit Kitchener Soccer Club on Facebook
- and -
Follow Kitchener Soccer Club on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from kitchenersoccerclub.com on Saturday, June 23, 2018 at 5:35 PM